Каталог

Нотатки Агронома

Чому закручується листя соняшника

При огляді своїх полів фермери іноді можуть відмічати пригнічений або прив’ялий соняшник зі скрученим листям. Дехто помилково вважає, що їх соняшник захворів.

 
Детальніше
Хелатні добрива: роль у живленні рослин

Кожного року в нашій країні висіваються мільйони тон насіння різноманітних сільськогосподарських культур, які в свою чергу відбирають з ґрунту велику кількість поживних речовин, що призводить до загального зниження родючості.

 
Детальніше
Живлення сої для отримання високих врожаїв

Основною перевагою сої є її здатність до вироблення і фіксації азоту в ґрунті, що робить її однією із найкращих попередників у сівозміні для інших культур.

 
Детальніше
Стратегії боротьби з бур'янами

На території України глобальним є питання: як краще боротися з бур`янами в посівах сільськогосподарський культур. Сьогодні розглянемо основні стратегії захисту від бур'янів, які кожен із вас зможе застосувати.

 
Детальніше
Захист сої від шкідників

Соя є однією з провідних культур, яку вирощують в сільських господарствах України. Вона використовується для виробництва кормів, макухи, дерті, молока. 

 
Детальніше
Контроль умов зберігання насіння

Метою зберігання насіння є забезпечення збереження посівних якостей насіння: енергії росту, життєдіяльності, здатності до проростання в польових і критичних умовах з вираженим генетичним потенціалом сорту.

 
Детальніше
Як діють інсектициди

За останні роки в Україні все більше фермерів і фермерських господарств займається вирощуванням сільськогосподарських культур. Але основною загрозою урожаю стають комахи–шкідники.

 
Детальніше
Як проводити обробку фунгіцидами

Фермери вирощують велике різноманіття сільськогосподарських культур і для того, щоб отримати хороші врожаї потрібно захистити свої посіви від великої кількості небезпечних хвороб.

 
Детальніше
Весняне підживлення соняшника

Від весняного живлення соняшника залежить урожай, який ви отримаєте осінню. Для цього важливо врахувати потребу культури в поживних речовинах і їх наявність в грунті.

 
Детальніше
Технологія вирощування соняшнику Євролайтінг

Боротьба з бур'янами є основоположною частиною вирощування соняшнику та отримання високого врожаю культури. Смітні рослини, при відсутності контролю їх росту, можуть значно знизити обсяг надходять поживних речовин і вологи, дефіцит яких призводить до недостатнього розвитку.

 
Детальніше
Хвороби соняшника

В даний час в Україні найбільш поширеними хворобами соняшника є: біла і сіра гниль, борошниста роса, переноспороз (несправжня борошниста роса), фомопсис, фомоз і кілька видів плямистості (септоріоз, аскохітоз, альтернаріоз).

 
Детальніше
Луговий метелик: боротьба і засоби захисту
Луговий метелик - небезпечний шкідник, особливо якщо з'являється масово. 
Детальніше
Гранстар ПРО: Ви все ще купуєте цей гербіцид?
"Добрий день, мені потрібен 1 кг гербіциду Гранстар ПРО, тільки оригінал, мені його пропонують по 6000 грн/кг, скільки він у вас коштує?"- таке питання нерідко звучить з іншого боку телефонної трубки від клієнтів в жарку пору посівної компанії. 
Детальніше
Найкращі гербіциди для кукурудзи
При вирощуванні кукурудзи більшість фермерів цікавить питання: що краще внести, щоб видалити відразу всі бур'яни? Всім відомо, що кукурудза слабо конкурує і критично реагує на забур'яненість поля, в результаті чого, втрати врожаю можуть становити від 30 до 70%. 
Детальніше
Ріпаковий квіткоїд: шкода і способи боротьби
Кожен господар, що вирощує ріпак, може зіткнутися з такою проблемою, як ріпаковий квіткоїд, прихованохоботник. 
Детальніше
Вирощування соняшника як бізнес
Вибір культури для обробітку багато в чому обумовлений природною зоною, так як для отримання високого врожаю кожній сільськогосподарській культурі необхідні різні умови. 
Детальніше
Поради щодо вибору насіння соняшника
При виборі посівного матеріалу фермери найчастіше орієнтуються на сусідів по посівним площам або прислухаються до порад знайомих, але підхід повинен бути більш глибоким і не зайвим буде скористатися порадами кваліфікованого агронома. 
Детальніше
На що впливає кислотність грунту
Найважливіший фактор, що впливає на розвиток рослин і засвоєння ними поживних речовин - кислотність грунту. 
Детальніше
Хвороби пшениці та ячменю
Як ярі, так і озимі зернові культури можуть вражатися широким спектром хвороб, збудниками яких можуть бути бактерії, віруси, але найчастіше, пшеницю і ячмінь вражають грибкові хвороби. 
Детальніше
Озимий горох: вирощування і переваги НС Мороз
Сербські селекціонери після багаторічних випробувань змогли вивести новий сорт - озимий горох НС Мороз (NS SEME, Нові Сад). 
Детальніше